2021-09-12

KONCERT ORGANOWO SKRZYPCOWY

W niedzielę, 12 września wspólnota parafialna świętowała odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Wieczorem odbył się koncert organowo skrzypcowy, podczas którego przypomniane zostało nauczanie Prymasa Tysiąclecia na temat tajemnicy krzyża. Koncert był wyrazem wdzięczności Panu Bogu za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Wykonawcami koncertu byli – Maciej Afanasjew (skrzypce elektryczne) oraz Paweł Głowiński (organy). Teksty bł. Stefana Wyszyńskiego czytała Anna Laks. Do wykonawców dołączył również Jan Kieszkowski (harmonijka ustna). Artyści, improwizacjami na temat znanych pieśni kościelnych o krzyżu świętym, stworzyli niepowtarzalny muzyczny nastrój, który wzniósł do Chrystusa serca słuchaczy w duchu wdzięczności za dar zbawienia dokonany na krzyżu.