2024-05-19
VIII Niedziela Wielkanocy - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.

2.
W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
w poniedziałek, 20 maja – święto NMP Matki Kościoła,
w czwartek, 23 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
w piątek, 24 maja – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

3.
W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

4.
Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. W dni powszednie tygodnia nabożeństwa odprawiane są po mszach o 18.00, a w czwartki po mszy o 8.00. Dziś nabożeństwo po mszy o 11.00, a w przyszłą niedzielę, 26 maja po mszy o 9.00.

5.
Dziś po mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych. W tygodniu spotkania dla dzieci od poniedziałku do czwartku o 18.30. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodzin w piątek o 19.00. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00.

6.
W przyszłą niedzielę, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich mamach.

7.
W Uroczystość Bożego Ciała, 30 maja, procesja w tym roku wyruszy w kierunku świetlicy wiejskiej do krzyża. Druhów strażaków proszę o zabezpieczenie trasy. Mieszkańców na tej trasie proszę o przygotowanie ołtarzy.

8.
Za dwa tygodnie, w niedzielę 2 czerwca po mszy o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

9.
Misjonarze Oblaci zachęcają do prenumeraty ciekawego dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”. Roczny koszt prenumeraty to tylko 42 zł, a można w ten sposób wspomóc misje. Osoby zainteresowane mogą zapisywać się w zakrystii. Mam kilka przykładowych bezpłatnych egzemplarzy.