2022-10-02
XXVII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
- we wtorek, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

- w środę, 5 października – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu,

- w czwartek, 6 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej,

- w piątek, 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej.

2. Trwają nabożeństwa październikowe. Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej, którą odmawiamy po mszach św. Zachęcam również do wspólnego odmawiania Różańca w domach.

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele. W pierwszy piątek od godz. 16.30 okazja do spowiedzi, a po mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe w łączności z modlitwą różańcową.

4.
W przyszłą niedzielę, 9 października wieczorem w naszej parafii rozpocznie się wieczysta adoracja. Adorację rozpoczniemy o godz. 18.00 modlitwą różańcową. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony do godz. 22.00. W poniedziałek natomiast, 10 października adoracja rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do wieczornej mszy św., tj. do godz. 17.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 Różaniec. Zachęcam, aby znaleźć czas na czuwanie i osobistą modlitwę przed Panem Jezusem ukrytym w Eucharystycznym Chlebie.

5. W przyszłą niedzielę we wszystkich parafiach w Polsce będzie miało miejsce liczenie wiernych.