2023-05-28
VIII Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.

2.
Dziś na mszy św. o godz. 11.00 dwoje dzieci po raz pierwszy przystąpi w naszej parafii do Komunii Świętej. Módlmy się dla nich oraz ich rodzin o Boże błogosławieństwo oraz łaskę wytrwania w wierze.

3.
W Białym Tygodniu dzieci pierwszokomunijne zapraszam na Eucharystię codziennie o godz. 18.00.

4.
W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
-
w poniedziałek, 29 maja – święto NMP Matki Kościoła,
-
w środę, 31 maja – święto Nawiedzenia NMP,
-
w czwartek, 1 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
-
w sobotę, 3 czerwca – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

5.
W czwartek, 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich dzieciach.

6.
Kończą się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Dziś nabożeństwo majowe po mszy o godz. 9.00. W środę, ostatniego dnia miesiąca maja nabożeństwo odprawimy przy figurze Matki Bożej przed kościołem. Od czwartku, 1 czerwca rozpoczynamy natomiast nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę nabożeństwo czerwcowe po mszy św. o godz. 11.00. W dni powszednie tygodnia nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą po mszach wieczornych o 18.00, a w czwartki po porannej mszy o 8.00.

7.
W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele. W pierwszy piątek od godz. 17.30 okazja do spowiedzi, po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę wynagradzamy za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, tego dnia od godz. 9.00 odwiedzę chorych.

8.
Bardzo dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła oraz wszystkim osobom, które w ostatnim czasie przyczyniły się do porządkowania terenu przy plebanii oraz założenia nowych trawników.