2024-06-23
XII Niedziela Zwykła

1. Obchodzimy dziś Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2.
W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
w poniedziałek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
- w czwartek, 27 czerwca – uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, Głównej Patronki Diecezji Toruńskiej,
w piątek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza,
w sobotę, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

3.
W tym tygodniu w środę i piątek mszy św. nie będzie.

4.
Kończą się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziś nabożeństwo czerwcowe po mszy o godz. 9.00, w przyszłą niedzielę, 30 czerwca ostanie nabożeństwo odprawimy po mszy o godz. 11.00.

5. W czwartek, w uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po mszy wraz z nabożeństwem czerwcowym odmówimy nowennę.

6.
Informuję, że opłata za dzierżawę grobu pojedynczego na naszym cmentarzu zostaje podniesiona o 5 zł – z dotychczasowych 30 do 35 zł za rok. Proszę o przedłużanie dzierżawy grobów, gdyż wiele pozostaje nieopłaconych. Zgodnie z ustawą nieopłacony grób ziemny po 20 latach od pochówku może zostać zarezerwowany przez nowego dysponenta i wykorzystany do pochówku swoich bliskich.